پیشینه تحقیق عوامل موثر بر جذب سرمایه قسمت چهارم

شروف[1](2017) پژوهشی را با عنوان “سرمایه گذاری شرکت و اصول کلی پذیرفته شده حسابداری ” انجام داده است. این پژوهش این مسئله را بررسی کرده است که چگونه تغییرات اصول کلی پذیرفته شده حسابداری تصمیمات سرمایه­گذاری بنگاه را تحت تاثیر قرار می­دهد. در این تحقیق فرض شده است تغییرات اصول کلی پذیرفته شده حسابداری که تاثیر منفی(مثبت) بر اضهارنامه مالی فعلی و آتی دارند حداقل دو نتیجه دارند. ابتدا، احتمال پی­آمد قراردادی منفی(مثبت) دارند و مدیران در پاسخ به تغییرات دارایی­های ریسک را بشدت کاهش می­دهند و ثانیا اطلاعات مدیران در نتیجه چنین تغییراتی افزایش می­یابد. داده­ها به روش رگرسیون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. نتایج این تحقیق نشان می­دهد تغییر در قوانین حسابداری تصمیمات سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می­دهد. در این تحقیق مکانیزمی که از طریق آن تغییر قوانین بر تصمیم سرمایه گذاری تاثیر می­گذارد نیز مطالعه شده است. مشخص شده است ابتدا،  زمانیکه بنگاه ها دارای تعهدات مالی که تحت تاثیر اصول کلی پذیرفته شده حسابداری می­باشد تغییر اصول کلی پذیرفته شده حسابداری هزینه­های تحقیق و توسعه تحت تاثیر قرار میدهد. ثانیا در فرآیند تطابق با قاونین جدید اطلاعات مدیران افزایش پیدا کرده و تصمیمات سرمایه­گذاری آنها عوض می­شود که در نتیجه همین روند بودجه تخصیص یافته به فعالیت-های بنگاه نیز تغییر می­یابد.

برستین[2](2017) پژوهشی را با عنوان “پیامدهای کلیدی سرمایه­گذاری نوآورانه در مدل گارسی-ماکیا، هسیه و کلنو(ابتدائی و ناتمام)” انجام داده است. در این مقاله مدل پویای گارسی-ماکیا، هسیه و کلنو(GHK) به منظور توصیف هزینه­های سرمایه­گذاری نوآورانه مورد مطالعه قرار گرفته است. این مدل یک مدل بنچ مارک سودمند شناخته شده است. در این تحقیق نشان داده شده است که چگونه داده­های پویایی و ارزش شرکت می­تواند برای تفسیر کشش رشد بهره­وری با در نظر گرفتن تغییرات سرمایه­گذاری شرکت در جهت دستیابی به محصولات و خدمات جدید، بکار برده شوند. لازم به ذکر است نتایج کامل این تحقیق هنوز بچاپ نرسیده است.

رینا[3](2017) پژوهشی را با عنوان “یک مدل تصمیم سرمایه­گذاری برای طراحی سیستم­های ساخت و ساز براساس الگوریتم ژنتیک و مونت کارلو” انجام داده است. او اعتقاد دارد سیستم­های ساخت و ساز منعطف دارای ویژگی­های: هزینه­های سرمایه­گذاری بالا و انعطاف پذیری بیش از اندازه هستند. در این پژوهش از الگوریتم ژنتیک برای طراحی سیستم های ساخت و ساز دوگانه تشکیل یافته از ماشین آلات قابل تنظیم، اختصاصی و با اهداف عمومی(منعطف) استفاده شده است. میزان تولید با محدودیت های تقاضا و عملیات ضروری مطالعه شده است. نتایج حاصل از این تحقیق نشان دهنده آنست که ترکیب الگوریتم ژنتیک با روش شبیه سازی مونت کارلو امکان کاهش عدم قطعیت در بازار را فراهم کرده و از این رو کمک شایانی برای تصمیم­گیری به منظور سرمایه­گذاری می­کند.

ویل[4](2017) پژوهشی را با عنوان “موانع تجاری برای کسب و کارهای خارجی در چین” انجام داده است. در این پژوهش موانع تجاری کسب و کارهای خارجی که از سوی دولت چین در مقابل آنها قرار داده می­شود مورد بررسی قرار گرفته است. کمپین سیاست نوآوری داخلی چین، دسته­ای از سیاست­هاست که با هدف حرکت اقتصاد چین به سمت زنجیره تولید انجام می­شوند که این مورد بعنوان یکی از موانع قانونی پیش روی کسب و کارهای خارجی است. کمپین سیاست نوآوری داخلی چین در بین دانشمندان سیاسی، تاجران، سیاستمداران و صنعتگران توجه ویژه ای را به خود جلب کرده است. در این مقاله این کمپین به خوبی معرفی شده و زوایای قانونی آن نشان شده است، همچنین هزینه­های آن نیز برای سرمایه­گذاران خارجی مشخص شده است.

پیشینه تحقیق عوامل موثر بر جذب سرمایه برای پیشینه پژوهش پایان نامه کارشناسی ارشد، تهیه پروپوزال و فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مناسب است

[1] Shroff

[2] Burstein

[3] Renna

[4] Weil

  1. Shroff, N. (2017). Corporate investment and changes in GAAP. Review of Accounting Studies, 22(1), 1-63.
  2. Burstein, A. (2017). The Aggregate Implications of Innovative Investment in the Garcia-Macia, Hsieh, and Klenow Model. In 2017 Meeting Papers (No. 917). Society for Economic Dynamics.
  3. Renna, P. (2017). A Decision Investment Model to Design Manufacturing Systems based on a genetic algorithm and Monte-Carlo simulation. International Journal of Computer Integrated Manufacturing, 30(6), 590-605.
  4. Weil, S. (2017). Trade Barriers for Foreign Business in China. In Lobbying and Foreign Interests in Chinese Politics (pp. 41-51). Palgrave Macmillan US.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست