ارزش عملی مدیریت دانش برای سازمان

مسینگهام و مسینگهام[1](2014) پژوهشی را با عنوان “آیا مدیریت دانش خروجی عملی دارد؟” انجام داده اند. هدف این پژوهش ارزیابی راهی است که مدیریت دانش می­تواند ارزش عملی برای سازمان ایجاد کند. این مقاله با مرور ادبیات مدیریت دانش و مزایای آن برای سازمان­ها شروع شده است. سپس 7 نتیجه عملی مدیریت دانش در سازمان­ها مرور شده و در نهایت یافته­های تئوری بصورت تجربی راستی آزمایی شده­اند. جامعه آماری این پژوهش موسسات تحقیقاتی استرالیا در بازه زمانی 2013-2008 بوده که در مجموع از آنها 118 پرسشنامه موثق جمع آوری شده است. روش تجزیه و تحلیل داده ها تحلیل محتوایی بوده و براساس آن منحنی­هایی از ارتباط بین فاکتورهای مدیریت دانش و خروجی عملی رسم شده است. خروجی این پژوهش چک لیستی برای بررسی مدیریت دانش در بطن فعالیت های مالی و غیرمالی و هفت خروجی عملی که در بردارنده عمده چالش های سازمان هاست، می­باشد.

ارزش عملی مدیریت دانش برای سازمان
ارزش عملی مدیریت دانش برای سازمان

 

ارزش عملی مدیریت دانش برای سازمان برای پیشینه پژوهش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت دانش، تهیه پروپوزال مدیریت دانش و فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت مناسب است.

رفرنس

  • Massingham, P. R., & Massingham, R. K. (2014). Does knowledge management produce practical outcomes?. Journal of Knowledge Management, 18(2), 221-254.

 

[1] Massingham  & Massingham

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید